بسته های آموزشی

با توجه به تغییرات اساسی و فراگیری که در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فناوری در مناطق مختلف جهان، از جمله جمهوری اسلامی ایران در حال شکل گیری است و نیز تحولات فرهنگی و اجتماعی لزوم بهره¬گیری از استعدادهای بالفعل و بالقوه عظیم در حوزه های مذکور به منظور پیشرفت و تعالی همه¬جانبه کشور به شدت مطرح می¬باشد. با دقت به سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه علم و فناوری اجرای سیستم آموزشی و پژوهشی مبتنی بر تفکرات خلاقانه و کارآفرین در کنار رشد و تعالی مبانی اسلامی مبتنی بر اندیشه¬های خلاقانه علمی و فرهنگی به شدت مورد نیاز کشور است. نظر به آنچه بیان گردید گروه آموزشی متشکل از مدرسان علوم و فناوری¬های نوین تراز اول کشور ، دبیران با سابقه آموزش و پرورش با همکاری پژوهشسراهای دانش آموزی آموزش و پرورش بسته ¬های آموزشی را با اهداف زیر تولید و تجاری سازی کرده اند:

1- توسعه فناوری¬های نو در مدارس و پژوهشسراهای کشور به خصوص در مناطق کمتر برخوردار با هزینه اندک

2- اجرای طرح مبتنی بر اندیشه های اقتصاد مقاومتی دانش محور

3- ایجاد روحیه کارآفرینی به عنوان ارزش عقلانیت مطابق با نقشه مهندسی فرهنگی کشور

4- مطابق با اصل تعلیم و تربیت کارآمد و هدفمند

5- مطابق با اصل خلاقیت و نوآوری به منظور شکوفائی و تعالی فرهنگی کشور

6- کسب دانش و مهارت های تخصصی و حرفه¬ای در جهت تولید ثروت و پیشرفت دانش بنیان و ترویج اشتغال مفید متناسب با نقشه مهندسی فرهنگی کشور

7- آموزش¬های جذاب و مستمر

8- ترویج الگوهای فرهنگی و علمی

9- بهره گیری و ترویج الگوهای علمی-اسلامی در تولید محتوا

10- ایجاد روحیه خودباوری

11- در دسترس بودن فناوری

 • 1- بسته های آموزشی سیاره نانو
  بسته آموزشی سیاره نانوفناوری با همکاری اساتید و مدرسان ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در تمامی شهرهای کشور و به صورت پایلوت و اجرایی در اداره آموزش و پرورش استان خراسان رضوی تولید و در حال توسعه و تکمیل است. این بسته شامل سه ترم آموزشی است و پس از تایید ستاد نانو استان خراسان رضوی امکان ارائه گواهی¬های آموزشی به دانش آموزان مستعد در پایان دوره های آموزش را نیز فراهم نموده است. در حال حاضر این بسته در حال تکمیل طرح درس و ارائه به منظور اجرا در بخش مهارت افزایی دوره های دانش آموزی متوسطه 1 در استان های تهران و خراسان رضوی است. طرح درس و بسته آموزشی سیاره نانو از سوی اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی به عنوان تنها منبع درسی نانوفناوری مورد تایید اداره کل در استان خراسان رضوی در حال تولید و ارائه به دانش آموزان مستعد می باشد.
  191817
  مخاطبین دوره های آموزشی سیاره نانوفناوری در حال حاظر سنین 10 تا 15 سال می¬باشد و با ارائه طرح درس¬های نوین مخاطبین افزایش می¬یابند.
  جهت کسب اطلاعات بیشتر شماره¬های 05138407400-05138452703-09156120493 تماس حاصل فرمایید.

 • 2-نانوساختارهای فضایی

  نانوساختارهای فضایی یک بازی کاربردی، ساده و کاملا علمی است که به دانش آموزان امکان ساخت تمامی نانوساختارهای کربن و شکل¬های خاص در فناوری نانو را می¬دهد، در این بازی 60 قطعه کروی با چهار پیوند در اطراف به عنوان اتم¬های کربن به همراه 120 اتصال در اختیار شما قرار دارد تا با استفاده از قطعات شکل¬های زیر را ایجاد کنید.

  باکی بال (فولرن):
  ابتدا یک پنج ضلعی بسازید و در یک ردیف کامل به دور آن، شش ضلعی ها را قرار دهید. با قرار دادن پنج ضلعی به عنوان قطعه مرکزی بر روی سطح در مکان فرورفتگی¬ها مطابق شکل پنج ضلعی و در کنار هر پنج ضلعی یک شش ضلعی قرار دهید. با کامل شدن شکل یک نیمکره مشابه ولی فقط با دو ردیف کامل تهیه کنید و به نمونه اول متصل نمایید. ساختار به دست آمده باید دارای دوازده پنج ضلعی و بیست شش ضلعی باشد که در اصطلاح به آن C60 گفته می شود.
  4444
  گرافن:

  به منظور ساخت این نانوماده دو بعدی کافی است شش ضلعی­های ساخته شده را در کنار هم به صورت یک صفحه لانه زنبوری کنار هم قرار دهید.

  گرافیت:

  این شکل در صورت قرار گرفتن صفحات گرافن بر روی یکدیگر به شکل طبقه­ای تشکیل می­گردد.
  7

  نانولوله کربنی:

  با ترکیب صفحات گرافن و نیم فولرن­ها ساختارهایی لوله­ای شکل تحت عنوان نانولوله­ های کربنی به وجود می­آیند.

  1212
  111