معرفی محصول فناوری نانو

سیناکورکومین

معرفی محصول:

ماده موثره داروی سیناکورکومین "کورکومین" می باشد که از زردچوبه استخراج می شود. بطور كلي مهمترين اثرات بيولوژيكي كوركومين اثرات ضدالتهابي، ضدتوموري و آنتي اكسيداني آنهاست. به دلیل اینکه كوركومين خیلی نامحلول در آب است، در عمل بعد از مصرف خوراکی به میزان خیلی کمی جذب بدن می شود، در حالی که شکل نانویی آن ،حلالیت کوکومین را در آب افزایش داده و سبب بهبود جذب آن می شود. قیمت این محصول در مقایسه با نمونه های خارجی ارزان تر بوده و نزدیک به یک سوم است در عین حال میزان جذب خوراکی آن بیشتر می باشد .

مشخصات فنی:

مواد موثره: کورکومین مهم ترین جزء فعال ریشه گیاه زردچوبه با نام علمی curcuma longa است، که به همراه دوکورکومینوید اصلی دیگر [ دمتوکسی کورکومین و بیس دمتوکسی کورکومین] حدو سه تا پنج درصد زردچوبه را تشکیل میدهند.

خواص درمانی و اثرات بیولوژیک:

بسیاری از مطالعات ( بیش از 3000 مطالعه) کشت سلولی ، حیوانی و بالینی انجام شده در یک قرن اخیر نشان دهنده اثرات بالقوه کورکومین به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدان، ضد التهاب و ضد تکثیر سلولی بوده است که از آن به عنوان یک مکمل ارزشمند در پیشگیری و درمان طیف وسیعی از بیماری هااستفاده می شود.

ضد التهاب در بیماری های:

التهابی مفاصل (استئوآرتریت و ارتریت روماتوئید)

التهابی گوارشی (کولیت اولستراتیو و سندروم روده تحریک پذیر)

التهابی دهان ( ژنژیویت و آفت دهانی)

التهاب پوستی ( پسوریازیس و اگزما)

پیشگیری کننده از انواع سرطان ها و کاهش دهنده عوارض شیمی درمانی و پرتو درمانی

آنتی اکسیدانی قوی و مکمل مفید برای سلامت سیستم قلب و عروق ( ضد تجمع پلاکتی، کاهنده تری گلیسرید و VLDL)

بهبود دهنده عملکرد کبد ( درمان کمکی کبد چرب و پیشگیری از بیماری های پیش رونده کبدی)

کمک به درمان دیابت و پیشگیری از مشکلات ناشی از دیابت ( نوروپاتی دیابتی و رتینوپاتی)

کمک به درمان کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال کم توجهی-بیش فعالی

کمک به درمان بیماران ریوی با دیسترس تنفسی

مزیت کورکومین نانو میسلی:

با توجه به ماهیت لیپوفیل کورکومین ، جذب خوراکی کورکومین در فرم های معمول خوراکی ( پودر، کپسول و قرص) بسیار پایین است ولی در فرآورده سیناکورکومین ، تمام کورکومین در بخش هیدروفوبیک نانومیسل های کورکومین محبوس است. این نانو میسلهای کروی شکل که اندازه 10 نانومتری دارند، حلالیت این فراورده را در آب افزایش می دهند (بیش از 100 هزار برابر) و پس از مصرف خوراکی ، کپسول های سافت ژل حاوی نانومیسل های کورکومین در کمتر از 15 دقیقه در محیط اسیدی معده یاز شده و پخش می شوند.این نانو میسل ها در محیط اسیدی معده حداقل 6 ساعت پایدارند و از بین نمی روند و به صورت دست نخورده به روده کوچک می رسند. نانومیسل ها پس از رسیدن به روده کوچک ، انتقال کورکومین را از لایه آب دست نخورده موجود در سطح سلول های اپیتلیال روده ای که یک سد در برابر جذب ترکیبات محلول در چربی است تسهیل کرده و باعث افزایش جذب کورمین از راه خوراکی می شوند.

مجوز ها و تاییدیه ها:

دارای گواهی نانو مقیاس، دارای پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو در سال 1393

وضعیت فروش: صادرات به کشور های عربی

دانش فنی تولید این فرآورده در مرکز تحقیقات نانوفناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسط آقای دکتر محمود رضا جعفری استاد دانشکده داروسازی ابداع شده است.

این فرآورده توسط شرکت دانش بنیان اکسیرنانوسینا تولید می شود. دکتر محمودرضا جعفری موسس و رئیس هیئت مدیره این شرکت می باشند.

 

 sinacorcomin